Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Ceremoni zyrtare me rastin e 28 dhe 29 Nëntorit.

Kategorite

Filtro:

Ceremoni zyrtare me rastin e 28 dhe 29 Nëntorit.

​Përmes një ceremonie zyrtare të organizuar nga Bashkia e Elbasanit është përkujtuar 105 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini, deputetë të PS, Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, Prefekti Maksim Malaj, Kryetari i Këshillit të Qarkut Bukurosh Stafa e zyrtarë të tjerë ngritën lart vlerat e Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare teksa u përulëm para memorialit të patriotit Aqif Pasha.

Ceremonia përkujtimore me rastin e 75 vjetorit të Çlirimit të vendit u zhvillua në Varrezat e Dëshmorëve.

Kryetari i Bashkisë Z. Qazim Sejdini, sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, deputetja Evis Kushi, Kryetari i Këshillit të Qarkut Bukurosh Stafa, prefekti Maksim Malaj e pushtetarë të tjerë vendorë përkujtuan në Elbasan 29 Nëntorin, Dita e Çlirimit të Shqipërisë,

Pushtetarë, familjarë të dëshmorëve dhe qytetarë të shumtë vendosën kurora me lule në memorialin e dëshmorëve.

Ky 29 Nëntor i gjeti varrezat e dëshmorëve tërësisht të rikontruktuara duke i dhënë të rënëve dinjitetin që meritojnë.

Varrezat e Dëshmorëve u rikontruktuan nga Këshilli i Qarkut Elbasan. 

Eventet

<tetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ