Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Sejdini takon nxënësit e gjimnazit "Ali Cungu"

Kategorite

Filtro:

Sejdini takon nxënësit e gjimnazit "Ali Cungu"

Kryetari i Bashkisë së Elbasanit Z. Qazim Sejdini ka pritur në një takim në zyrën e tij gjimnazistë të gjimnazit gjuhësor “Ali Cungu” në Elbasan dhe bashkëmoshatarë të tyre nga Gjermania, në kuadër të një projekti që të rinjtë po zhvillojnë së bashku. 
Bëhet fjalë për një bashkëpunim rinor kulturor mes gjimnazit “Ali Cungu”, Qendrës Rinore “Me&You” si dhe Qendrës për Mbrojtjen e të Rinjve në Gjermani. Projekti “Njeriu, natyra dhe mjedisi” është financuar nga Bashkimi Europian dhe Qeveria gjermane.
Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini përgëzoi të rinjtë për iniciativat dhe bashkëpunimet mes tyre të cilat sjellin gjithmonë zhvillim dhe hapin diapazone të reja. 
Z. Sejdini i njohu gjimanzistët, sidomos miqtë gjermanë, me pak histori të Elbasanit dhe zhvillimit të tij ndër vite. 
Të rinjtë gjermanë dhe mësuesit e tyre shoqërues vlerësuan zhvillimet në Shqipëri, por sidomos bashkëjetesën fetare që ekziston në këtë vend. Syrit të tyre nuk i kishte shpëtuar demonstrimi perfekt i kësaj bashkëjetese fetare në kala ku ndodhen kisha dhe xhamia fare pranë njëra tjetrës.

Eventet

<prill 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728293031
1234567
891011121314
151617181920
21
e diel, prill 21, 2019
222324252627
28
e diel, prill 28, 2019
2930
1
e mërkurë, maj 1, 2019
2345

Se shpejti


Buletini Informativ