Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Sejdini, takim pune me ambasadorin rumun.

Kategorite

Filtro:

Sejdini, takim pune me ambasadorin rumun.

Kryetari i Bashkisë Z. Qazim Sejdini priti në një vizitë pune Ambasadorin e Rumanisë në vendin tonë, Mircea Perpelea.
Dy zyrtarët folën mbi zhvillimin e vendeve të tyre dhe problematikat që i shqetësojnë. Biseda u përqëndrua mbi mundësitë e bashkëpunimit mes dy vendeve dhe mbështetjen e qeverisë rumune ndaj Shqipërisë. 
Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini gjatë fjalës së tij u shpreh ”Diskutuam me ambasadorin rumun për projekte konkrete dhe për realizime afatshkurtra. Fokusi kryesor i bisedës tonë ishte arsimi ku folëm për mundësinë e binjakëzimit të Fakultetit Ekonomik të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” me një nga universitetet më në zë rumune, me qëllim kualifikimin të studentëve dhe pedagogëve. 
Diskutuam gjithashtu për çështje ekonomike për t’i dhënë hov të mëtejshëm zhvillimi turizmit, industrisë dhe tregtisë.”
Nga ana e tij ambasadori rumun, pasi theksoi miqësinë mes dy vendeve, tha se bashkëpunimi i mëtejshëm me Elbasanin do të jetë konkret duke zhvilluar sa më shumë projekte së bashku.

Eventet

<nëntor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2930311234
567891011
12131415161718
192021222324
25
e diel, nëntor 25, 2018
2627
28
e mërkurë, nëntor 28, 2018
29
e enjte, nëntor 29, 2018
3012
345679

Se shpejti


Buletini Informativ