Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Besimtarët festojnë “Ditën e Ashures”

Kategorite

Filtro:

Besimtarët festojnë “Ditën e Ashures”

​Kryetari i Bashkisë së Elbasasanit Z. Qazim Sejdini mori pjesë sot në pritjen e organizuar nga Komiteti Bektashinj me rastin e Ditës së Ashures. I shoqëruar nga zyrtarët të tjerë vendor dhe nga deputetë, Sejdini uroi besimtarët për më shumë mirësi dhe dashuri mes njëri-tjetrit dhe mes të gjithë qytetarëve.

Festa të tilla, tha Sejdini, na bëjnë të vlerësojmë më shumë të mirat që Zoti na ka dhënë dhe po me të njëjtën mirësi t'i përgjigjemi njëri-tjetrit.

Edhe kjo festë fetare i ka gjetur bashkë të gjithë përfaqësuesit e besimeve të ndryshme, për të përcjellë edhe një herë vlerat e jashtëzakonshme që Elbasani përçon përsa i përket dashurisë dhe bashkëjetesës me njëri-tjetrin. 

Eventet

<dhjetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
27
28
e martë, nëntor 28, 2017
29
e mërkurë, nëntor 29, 2017
30123
45678910
11121314151617
18192021222324
25
e hënë, dhjetor 25, 2017
2627282930
31
e diel, dhjetor 31, 2017
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ