Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Miratohet rregullorja për funksionimin e azilit

Kategorite

Filtro:

Miratohet rregullorja për funksionimin e azilit

Këshilli Bashkiak i Elbasanit miratoi në mbledhjen e tij të muajit Mars rregulloren e institucionit “Për shërbime të përkujdesit shoqëror për të moshuarit”. Një institucion i tillë është hapur pranë Qendrës Balashe dhe do t’u vijë në ndihmë të moshuarve të vetmuar.
Rregullorja e këtij institucioni i shërben më së miri funksionimit të shërbimit rezidencial për të moshuarit dhe ka si mision ofrimin e përkujdesit social shëndetësor mbi bazën e standardeve të miratuara për të moshuarit dhe shtresave të tjera shoqërore në nevojë. 
Në këtë rregullorë përfshihet mënyra e funksionimit 24 orësh të shërbimit social, ndihmës shëndetësore, të ushqimit dhe të aktiviteteve social-kulturore.

Eventet

<janar 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
31
e hënë, dhjetor 31, 2018
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ