Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Njoftim vendimi nr. 1065

Kategorite

Filtro:

Njoftim vendimi nr. 1065

​Mbështetur në autoritetin e Kryetarit të Bashkisë Elbasan dhe në zbatim të ligjit nr. 139/2015 datë 17.12.2015 “Për vetqeverisjen vendore”,
në ligjin nr. 107/2014 datë 31.07.2014 “Për Planifikimin dhe Zhvillimin territorit”, i ndryshuar ,
në VKM nr. 408 datë 13.05.2015 “Për miratimin e rregullores së Zhvillimit të Territorit”, e ndryshuar,
në VKM nr. 686 datë 22.11.2017 “Për Miratimin e Rregullores së Planifikimit të Territorit”
në VKM nr.1096 datë 28.12.2015 “Per miratimin e rregullave, kushteve, procedurave përdorimin dhe menaxhimin e hapsirës publike”
dhe me PPV të miratuar me vendim të KKT Nr.1 datë 29.12.2016, dhe interesit të Bashkisë Elbasan vendosa:

Të marr nismën për hartimin, e P.D.V. për njesinë strukturore me Kod 1/62 ndërmjet rrugëve "Qemal Stafa", "25 Nentori", dhe rruga "Jashar Ali".

Cdo individ apo subjekt i interesuar per zhvillimin e PDV 1/62 eshte i lutur te shprehe mendimet e veta me shkrim ose verbalisht
prane Drejtorise se Planifikimit te Territorit dhe Projektimit ne Bashkine Elbasan.

Me Respekt

Kryetari i Bashkise Elbasan

Qazim Sejdini

Shkarkoni materialin ketu...

Eventet

<qershor 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829303112
3
4
e martë, qershor 4, 2019
56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ