Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Shërbimi Social pranë Bashkisë Elbasan dhe OJF-të koordinojnë punën në ofrimin e shërbimeve sa më cilësore.

Kategorite

Filtro:

Shërbimi Social pranë Bashkisë Elbasan dhe OJF-të koordinojnë punën në ofrimin e shërbimeve sa më cilësore.

​Koordinimi i detyrave dhe përgjegjësive në ofrimin e kujdesit dhe ndihmës për kategoritë në nevojë ka qenë temë e një takimi mes Bashkisë së Elbasanit dhe OJF-ve që veprojnë në qytet.

Ofrimi i shërbimeve duhet të ofrojë jo vetëm cilësi, por por edhe dakordësi dhe koordimin. Shërbimi Social pranë Bashkisë së Elbasanit dhe organizatat që ofrojnë këto shërbime duhet të punojnë si një grup i përbashkët dhe të pajisen me një bazë të dhënash.

Krijimi i një baze të dhënash për të gjitha familjet në nevojë dhe për çdo shërbim të ofruar do të ndihmojë që të gjitha familjet të marrin shërbim të barabartë dhe asnjë të mos përfitojë pa të drejtë.  

Krijimi i një baze të dhënash do të ndihmojë gjithashtu në krijimin e një "historiku" të çdo familje në nevojë për të pasur një panoramë sa më të qartë të situatës.

Krijimi i kësaj baze të dhënash, e cila gjithashtu është një detyrim ligjor, do të ngrejë shërbimin social në një stad më të mirë. 

Eventet

<janar 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
25
e hënë, dhjetor 25, 2017
2627282930
31
e diel, dhjetor 31, 2017
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ