Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Mijëra vizitorë zgjodhën Elbasanin për të festuar “Ditën e Verës”.

Kategorite

Filtro:

Mijëra vizitorë zgjodhën Elbasanin për të festuar “Ditën e Verës”.

​Dita e Verës e shndërroi edhe një herë Elbasanin në kryeqytet të vendit. Edhe pse është kthyer tashmë në festë kombëtare, shqiptarët kanë zgjedhur masivisht qytetin ku kjo festë lindi.

Mijëra e mijëra vizitorë ndoqën aktivitetet e organizuara nga Bashkia e Elbasanit me rastin e Ditës së Verës.

Data 14 Mars nisi me karnavalet e organizuara nga shkollat 9 vjeçare dhe dhjetëra aktivitete sportive që u zhvilluan përgjatë bulevardit.

Në sheshin "Aqif Pasha" vijoi edhe gjatë ditës koncerti i mundësuar nga Bashkia e Elbasanit.

Ashtu siç e do tradita, kulmi i festimeve në Elbasan shënon me koncertin e madh të "Natës së Verës". Këngëtarët më në zë shqiptarë interpretuan për qytetarët elbasanas dhe jo vetëm.

Mijëra vizitorë jo vetëm nga Shqipëria, por edhe Kosova e treva të tjera shqipfolëse u shprehën të entuziazmuar nga festimet në Elbasan.

Spektakli i fishekzjarreve ndriçoi qiellin e Elbasanit në Natën e Verës.

Eventet

<dhjetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
27
28
e martë, nëntor 28, 2017
29
e mërkurë, nëntor 29, 2017
30123
45678910
11121314151617
18192021222324
25
e hënë, dhjetor 25, 2017
2627282930
31
e diel, dhjetor 31, 2017
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ