Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Aktivitete sensibilizuese në kuadër të “Ditës Botërore të Sindromës Down”.

Kategorite

Filtro:

Aktivitete sensibilizuese në kuadër të “Ditës Botërore të Sindromës Down”.

​Në kuadër të "Ditës Botërore të Sindromës Down" Bashkia Elbasan në bashkëpunim me qendrën "Future for You" dhe Green School organizuar një aktivitet sensibilizues në qendër të qytetit.

Më moton "Zëri im, Komuniteti im" fëmijët shfaqën aftësitë e tyre që vërtet janë të shumta.

Me përparimin e trajtimeve për këta fëmijë ata tashmë kanë përmirësime të ndjeshme dhe të kënaqshme edhe për prindërit.

Të jesh i aftë ndryshe nuk është paaftësi. Është ky mesazhi përçuam për të gjithë shoqërinë në këtë ditë të rëndësihme.

Bashkia e Elbasanit punon fort që njerëzit me aftësi ndryshe të pranohen në shoqëri si gjithë të tjerët.

Aktualisht në Elbasan fëmijët me sindromën Down marrin trajtime dhe mësime pranë qendrës "Balashe", në qendrën "Future for You" dhre pranë shkollës "Zëra jete". 

Eventet

<dhjetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
27
28
e martë, nëntor 28, 2017
29
e mërkurë, nëntor 29, 2017
30123
45678910
11121314151617
18192021222324
25
e hënë, dhjetor 25, 2017
2627282930
31
e diel, dhjetor 31, 2017
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ