Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Aktivitete sensibilizuese në kuadër të “Ditës Botërore të Sindromës Down”.

Kategorite

Filtro:

Aktivitete sensibilizuese në kuadër të “Ditës Botërore të Sindromës Down”.

​Në kuadër të "Ditës Botërore të Sindromës Down" Bashkia Elbasan në bashkëpunim me qendrën "Future for You" dhe Green School organizuar një aktivitet sensibilizues në qendër të qytetit.

Më moton "Zëri im, Komuniteti im" fëmijët shfaqën aftësitë e tyre që vërtet janë të shumta.

Me përparimin e trajtimeve për këta fëmijë ata tashmë kanë përmirësime të ndjeshme dhe të kënaqshme edhe për prindërit.

Të jesh i aftë ndryshe nuk është paaftësi. Është ky mesazhi përçuam për të gjithë shoqërinë në këtë ditë të rëndësihme.

Bashkia e Elbasanit punon fort që njerëzit me aftësi ndryshe të pranohen në shoqëri si gjithë të tjerët.

Aktualisht në Elbasan fëmijët me sindromën Down marrin trajtime dhe mësime pranë qendrës "Balashe", në qendrën "Future for You" dhre pranë shkollës "Zëra jete". 

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
2627282930311
2345678

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ