Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Fadil Xhaferr Dushku, "Mirënjohja e Qytetit”

Kategorite

Filtro:

Fadil Xhaferr Dushku, "Mirënjohja e Qytetit”

Bashkia e Elbasanit nderoi me titullin mirënjohja e qytetit Fadil Xhaferr Dushkun. Propozimi erdhi nga shoqata e të internuarve dhe u miratua nga Kryetari i Bashkisë Z. Qazim Sejdini.
Në një aktivitet të organizuar pikërisht për nder të sportistit Dushku, i është dhënë tituli, pas vdekjes me motivacionin “Për qëndrimin e tij antikomunist, deri në sakrificën e jetës në burgjet e diktaturës”. 
Në fljalën e tij përshëndetëse Klevis Xhoxhi, nënkryetar i Bashkisë së Elbasanit u shpreh se figura të tilla meritojnë jo vetëm të kujtohen, por edhe të nderohen.

Eventet

<janar 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
31
e hënë, dhjetor 31, 2018
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ