Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Zhvillohet festivali i 32 i këngës për fëmijë

Kategorite

Filtro:

Zhvillohet festivali i 32 i këngës për fëmijë

​Me këngën “Bota ime, bota jote” Sergita Varfi fitoi festivalin e 32-të për fëmijë. Në finalen e madhe të festivalit u interpretuan 14 këngë të cilat u përzgjodhën nga nata e parë si interpretimet më të mira. Festivali i fëmijëve u organizua nga Bashkia Elbasan dhe Qendra Kulturore e Fëmijëve me synim evidentimin e talenteve të reja që në moshë të vogël.
Për herë të parë në Shqipëri dhe për herë të parë në një festival kënge u interpretua në gjuhën e shenjave. Edicioni i 32-të i festivalit për fëmijë këtë vit erdhi me një risi. Për të gjithë fëmijët me aftësi ndryshe u interpretuan disa këngë në gjuhën e shenjave. Përmes lëvizjeve të koordinuara intrepretuesja e gjuhës së shenjave shoqëroi në performancë këngëtarët të cilët interpretuan për publikun.

Eventet

<dhjetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627
28
e mërkurë, nëntor 28, 2018
29
e enjte, nëntor 29, 2018
3012
345679
10111213141516
17181920212223
242627282930
31
e hënë, dhjetor 31, 2018
123456

Se shpejti


Buletini Informativ