Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > 48 orë luftë me zjarrin në Gjinar. Përparësi jeta e banorëve dhe banesat e tyre.

Kategorite

Filtro:

48 orë luftë me zjarrin në Gjinar. Përparësi jeta e banorëve dhe banesat e tyre.

​Pas rreth 48 orësh është vënë nën kontroll zjarri në Gjinar në të cilin u angazhuan maksimalisht punonjës të zjarrfikëses, ushtria, punonjës të bashkisë, Administrate e Zonave të Mbrojtura dhe qytetarë.
Dhjetëra hektarë pyje me pisha u dogjën ndërsa fillimisht u rrezikuan edhe banesat.
Të gjitha forcat tokësore u përqëndruan në shpëtimin e shtëpive dhe jetëve të njerëzve në një territor të vështirë dhe me kushte atmosferike aspak të favorshme. 
Ishte ndërhyrja nga ajri ajo që ndikoi në uljen e intensitetit të flakëve në faqen e malit ndërkohë që puna e mëtejshme nga toka me mjete rrethanore bëri që zjarri të izolohet.
Ekipet vazhdojnë të tregohen të kujdesshme duke qëndruar në vend për të monitoruar situatën pasi ekziston gjithmonë mundësia e riaktivizimit të vatrave, kjo edhe për shkak të temperaturave të larta dhe erës.

Eventet

<dhjetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
27
28
e martë, nëntor 28, 2017
29
e mërkurë, nëntor 29, 2017
30123
45678910
11121314151617
18192021222324
25
e hënë, dhjetor 25, 2017
2627282930
31
e diel, dhjetor 31, 2017
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ