Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > “Hajduti ka shumë duar” cel sezonin artistik në teatrin “Skampa”

Kategorite

Filtro:

“Hajduti ka shumë duar” cel sezonin artistik në teatrin “Skampa”

​​Teatri "Skampa" ka çelur këtë të dielë sezonin artistik 2017 me komedinë "Hajduti ka shumë duar".

Me regji dhe autor Haxhi Ramën komedia erdhi për publikun elbasanas nën interpretimin e aktorëve të teatrit "Skampa". Publiku elbasanas është ai që nuk zhgënjen asnjëherë.

Biletat për premierën ishin të gjitha të shitura që në ditët e para të daljes në treg. Drejtori i Qendrës së Artit, Klinton Kapaj tha se komedia do të shfaqet edhe fundjavën tjetër në teatrin "Skampa".

Aktori i Mirënjohur Muharrem Hoxha ishte gjithashtu pjesë e kësaj komedie e cila u mirëprit nga publiku i cili kishte mbushur plot teatrin "Skampa". Ai vlerësoi publikun e mrekullueshëm të Elbasanit, një qytetartdashës ku çdo artist ndihet si në shtëpinë e tij.

"Hajduti ka shumë duar" është një komedi ku problemet aktuale të shoqërisë vijnë të interpretuara me ironi dhe humor. Pritet që komedia të udhëtojë edhe në qytete të tjera të Shqipërisë.

Eventet

<dhjetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
27
28
e martë, nëntor 28, 2017
29
e mërkurë, nëntor 29, 2017
30123
45678910
11121314151617
18192021222324
25
e hënë, dhjetor 25, 2017
2627282930
31
e diel, dhjetor 31, 2017
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ