Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Haxhi Dede Reshat Bardhi, “Qytetar Nderi” i Elbasanit.

Kategorite

Filtro:

Haxhi Dede Reshat Bardhi, “Qytetar Nderi” i Elbasanit.

​Haxhi Dede Reshat Bardhi u shpall "Qytetar Nderi" pas vdekjes, vendim i marrë në unanimitet nga të gjithë këshilltarët e Këshillit Bashkiak të Elbasanit.

Kryetari i Bashkisë Qazim Sejdini dhe Kryetari i Këshillit Bashkiak Altin Idrizi ja dorëzuan titullin Kryegjyshit Botëror Edmond Brahimaj.

Haxhi Dede Reshat Bardhi u nderua për kontributin e shquar në harmoninë fetare dhe ringritjen e objekteve të kultit dhe vlerave bektashiane.

Haxhi Dede Reshat Bardhi Ai është nderuar me titullin "Pishtar i Demokracisë" është vlerësuar edhe nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George Ë. Bush në lidhje me qëndrimin e prerë kundër aktit barbar të 11 shtatorit 2001, është nderuar edhe nga Papa Gjon Pali i Dytë gjatë Konferencës Botërore për një dialog ndërkombëtar për të mirën e Paqes. Në mars të vitit 2005, me rastin e 70 vjetorit të ditëlindjes nga Presidenti i Republikës iu dha urdhëri "Naim Frashëri" i Artë. 

Eventet

<mars 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728123
45678910
111213
14
e enjte, mars 14, 2019
151617
18192021
22
e premte, mars 22, 2019
2324
25262728293031
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ