Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Aksion ndaj pikave të karburanteve që nuk kanë shlyer detyrimet.

Kategorite

Filtro:

Aksion ndaj pikave të karburanteve që nuk kanë shlyer detyrimet.

​15 pika të tregtimit të karburanteve janë bllokuar sot nga një aksion i Bashkisë së Elbasanit i mbështetur edhe nga Policia e Shtetit. Aksion erdhi pasi subjektet në fjalë nuk kishin paguar detyrimet për të ushtruar aktitetin e tyre. 

Bashkia e Elbasanit u la afat një javë të gjitha subjekteve që të merrnin mas apër të shlyer detyrimet dhe për të gjithë ata që nuk ju përgjigjën  thirrjes, sot u mor masa e bllokimit.
Në territorin e Bashkisë Elbasan ushtrojnë aktivitetin 60 pika karburantesh. Subjektet e bllokuara do të ruhen nga policia derisa të shlyejnë detyrimet.

Aksioni do të vijojë edhe në të gjitha pikat e shitjes së gazit për ngrohje.

Bashkia e Elbasanit mbetet një aleate dhe mbështetëse e të gjithë bizneseve korrekte dhe serioze dhe nuk do të lejojë konkurencën e pandershme. 

Eventet

<maj 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ