Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Mbledhja e Këshillit Bashkiak, tetor 2017

Kategorite

Filtro:

Mbledhja e Këshillit Bashkiak, tetor 2017

​Ju njoftojmë se më datë 18.10.2017, ora 11.00 zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak, në sallën e mbledhjeve, Bashkia Elbasan, me këtë rend dite.

 

 1. Propozim për dhënien e ndihmës ekonomike për muajin Tetor 2017.

  1/1. Dhënia e ndihmës ekonomike nga fondi i Bashkisë Elbasan për muajin Tetor 2017.

  1/2. Dhënia e ndihmës ekonomike nga fondi i kushtëzuar për muajin Tetor 2017.

  1/3. Dhënia e pagesës për personat me aftësi të kufizuar për muajin Tetor 2017. 
 2. Mbi miratimin në parim të "Metodologjisë për alokimin e fondeve për organizatat e shoqërisë civile" dhe Memorandumit të Mirëkuptimit ndërmjet Bashkisë Elbasan dhe Programit për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara (PNUD) në funksion të tij.
 3. Mbi miratimin në parim të Këshillit Rinor Elbasan si organ këshillimor pranë Kryetarit të Bashkisë.
 4. Mbi miratimin në parim të fillimit të procedurës për shpronësimin (e pasurisë nr. 9/159-G) në lagjen "Çlirimi", për realizimin e projektit me interes publik "Rikonstruksion i rrugës "Sul Misiri", Z.K. 8522 nga Bashkia Elbasan dhe burimin e financimit të këtij shpronësimi.
 5. Marrje me qira ambient/sallë (rinovim kontrate) për të zhvilluar mbledhjet e Këshillit Bashkiak ose të Administratës së Bashkisë.
 6. Miratim për marrje me qira dhe rinovim kontratash te ambienteve për t'u përdorur për shkolla në disa Njësi Administrative të Bashkisë Elbasan.
 7. Miratim për marrje me qira dhe rinovim kontratash të ambienteve për t'u përdorur për kopshte në disa Njësi Administrative të Bashkisë Elbasan.
 8. Marrje me qira (rinovim kontrate) ambiente për zhvillim mësimi si shkolla vartëse te Shkollës "Adbyl Paralloi".
 9. Për dhënien në përdorim të fondit pyjor për ndërtim hidrocentrali në Zallin e Arcovës dhe Kamiçanit, Njësia Administrative Zavalinë.

   

  Shënim: Komisionet do të mblidhen ditën e Premte me datë 13.10.2017 ora 13.00 pranë zyrave të Bashkisë Elbasan.

   

                                        

  KRYETARI  I  KESHILLIT  BASHKIAK

   

  Altin  IDRIZI

   

   


 

 

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
2627282930311
2345678

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ