Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Njoftim

Kategorite

Filtro:

Njoftim

REPUBLIKA E SHQIPËRISË

BASHKIA ELBASAN

DREJTORIA PËRGJITHSHME E TERRITORIT URBAN

 

NJOFTIM

 

Njoftohen të gjithë subjektet  juridike, që deshirojnë të kryejnë aktivitet në fushën e transporti rrethqytetës të udhëtarëve, se Bashkia bazuar në udhëzimin MTI Nr. 5627, datë 18.11.2016 "Pёr përcaktimin e kritereve, rregullave dhe dokumentacionit për lëshimin e licencave dhe çertifikatave për ushtrimin e veprimtarisë në transportin rrugor të udhëtarëve brenda vendit", do të hapë konkursin për përzgjedhjen me konkurs të hapur subjektin e transportit që kërkon të operojë në linjën Elbasan – Balëz Lart – Elbasan dhe Balëz Lart – Elbasan – Balëz Lart.

Afati për dorëzimin e kërkesave është data 26.10.2017, datë kur do të zhvillohet edhe konkursi për përzgjedhjen.

Për çdo sqarim të mëtejshëm lidhur me dokumentacionin e nevojshëm, që kërkohet, kontaktoni me sektorin e transportit, pranë Bashkisë Elbasan, ku do të gjeni shërbimin e nevojshëm.

 

BASHKIA ELBASAN​

Eventet

<nëntor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27
28
e martë, nëntor 28, 2017
29
e mërkurë, nëntor 29, 2017
30123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ