Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Pagesa e detyrimeve tatimore vendore

Kategorite

Filtro:

Pagesa e detyrimeve tatimore vendore

Të nderuar tatimpagues,

Në mbështetje të Vendimit të Këshillit Bashkiak  Nr.129, datë 24.11.2016 "Për miratimin e paketës fiskale për vitin 2017", ju bëjmë me dije se:

-afati i pagesës së detyrimeve tatimore në lidhje me taksat dhe tarifat vendore është data 31 korrik 2017.

-për mospagim brenda afatit të përcaktuar, aplikohet gjobë në masën 22 % dhe do të merren masa shtrënguese për mbledhjen me forcë të detyrimeve të papaguara si:

  1. Urdhër bllokimi i llogarive bankare;
  2. Sigurimi i detyrimit tatimor, nëpërmjet barrës hipotekore dhe barrës siguruese;
  3. Sekuestrimi i pasurisë së siguruar;
  4. Shitja e pasurisë së sekuestruar;

5.   Kallëzim në prokurori, për veprat penale, të përcaktuara në nenin 131, të ligjit Nr 9920, datë 19.5.2008, i ndryshuar

-për çdo paqartësi apo problem jeni të lutur të paraqiteni pranë zyrave të Agjencisë së Tatimeve, Tarifave Vendore dhe Mbledhjes së te Ardhurave pranë Bashkisë Elbasan.

Eventet

<qershor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Se shpejti


Buletini Informativ