Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > PROGRAMI i DITES SE VERES 2019

Kategorite

Filtro:

PROGRAMI i DITES SE VERES 2019

​DATË 11 MARS 2019

Ora 14.00 – 20.00 - Hapet “Panairi i Trete i Librit, “SkampaScript 2019” para
Pallatit shumesportesh “Tomorr Sinani”, nga shoqata
“Durana”.

DATË 12 MARS 2019

Ora 10°° - 19°° - Hapja e “Panairit tregtar” në Pallatin e Sportit “Tomorr
Sinani, me prezencen e bandes frymore.
Ora 11.00 - Vazhdon Panairi i librit. (Promovim i Antologjise poetike
te poeteshave te Elbasanit ne biblioteken e qytetit)
Ora 12.00 - Promovim i romanit “Kronikat e Mjegulles” se shkrimtarit
Bashkim Hoxha
Ora 19.00 - Koncert simfonik ne Tetarin “Skampa”

DATË 13 MARS 2019

- Vazhdon Panairi i Ditës së Verës dhe “Panairi i librit”.
Ora 11.00 Promovim i krijimtarisë së shkrimtarit F. Musai ne
Biblioteken e qytetit.
Ora 20.00-24.00 “Nata e librit” ne Panairin e Librit para Pallatit te Sportit.
Ora 12.00- 24.00 Koncert i Madh Festiv në Sheshin “Gensher”
Adresa: Bashkia Elbasan, Rr. “Q.Stafa”, Tel. +355 54 400152, e-mail bashkiaelbasan@elbasani.gov.al web:www.elbasani.gov.al
(Performojne dhe artiste e grupe koreografike elbasanase)
Ora 22.00 - Përshëndetja e Kryetarit të Bashkisë,
z. Qazim Sejdini !
- Menjëherë pas Përshëndetjes së tij, fillon spektakli i
fishekzjarreve.

DATË 14 MARS 2019

- Vazhdon “Panairi tregtar” dhe “Panairi i librit”.
Ora 09.00 - Ekspozite e Drejtorise se Pergjithshme te Arkivave,
buze Kalase, nga porta e Kalase, deri tek “1 Maj”
Ora 09.30 - Fillon cirkuidi i çiklizmit. Me të mbaruar ai, vendosen dhe
fillojnë demonstrimet e tyre ekipet e Klubit Shumësportesh,
përgjatë bulevardit “ Aqif Pasha”.
Ora 09.30-10.30 - Parakalimi i Karnavaleve të shkollave 9-vjeçare e, njëkohësisht, nis
dhe demonstrimi i veprimtarive të shumëllojta sportive.
- Demonstrim i veprimtarive sportive përgjatë shëtitores, nga
“Sheshi Gensher” e deri te “Elbasan arena”, sipas vendeve te
paracaktuara. Do jenë këto lloje sporti: Karate (para “Reiffisen bank”),
cirk (para Monumentit te Kostandin Kristoforidhit), demonstrime boksi,
hendboll (para “Elbasan Arena”).
Ora 10.30-12.00
Vazhdon:Koncerti i Datës 14 Mars në Sheshin ”Gensher”
(Performojne: Qendra Kulturore e Femijeve, Shkolla Artistike Onufri
Dhe banda Frymore e Qytetit)
Pas ores 12.00 qytetaret e Elbasanit festojne individualisht e familjarisht neper
ambientet qe parapelqejne, neper shtepi, restorante apo ne natyre, sipas tradites
mijeravjeçare ...
Gezuar per mot e jete Diten e Veres, 14 Marsin, Festen me te lashte te rraces shqiptare, rrenjet e se ciles, me mire se kudo, jane te ruajtura ne ELBASAN!!!

KRYETARI I BASHKISE
QAZIM SEJDINI​

Eventet

<maj 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
2930
1
e mërkurë, maj 1, 2019
2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34
5
e mërkurë, qershor 5, 2019
6789

Se shpejti


Buletini Informativ