Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Programi i festimeve me rastin e Ditës së Verës

Kategorite

Filtro:

Programi i festimeve me rastin e Ditës së Verës

DATË  9 MARS 2018   

 

Ora  18°° - 22°          - Festivali Tipologjik Kombëtar i Këngës Popullore Qytetare.

                                    

 

 

DATË  10 MARS 2018

 

                                      - "Panairi i Dytë i librit Elbasan",   para Pallatit të Sportit         

                                        "Tomorr Sinani" , nga shoqata "DURANA".

 

Ora 18°°-22°°             - Vazhdon Festivali Tipologjik Kombëtar i Këngës Popullore

                                      Qytetare.

 

                                       

 DATË   11 MARS  2017 

 

Ora  10°°- 20°°            -  Promovimi në bibliotekën "Qemal  Baholli", ora 11.00,    i   

                  krijimtarisë  së  M. Kallupit, pas vdekjes. ("Panairi i Dytë i librit Elbasan")

 

                            

DATË   12 MARS

 

Ora 10°°                     Promovim i krijimtarisë së E. Myftarit  në bibliotekën e qytetit                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Promovimi i një libri poetik të poetit të mirënjohur,  Besnik Mustafaj! "Panairi i Dytë i librit Elbasan",

                

 Ora 10°°                    Hapet "Panairi i zejeve" në ambientet pranë      

                                                   Muzeut  Etnografik.         

 

 Ora 10°° -   19°°         Hapja e "Panairit tregtar" në Pallatin e Sportit

              "Tomorr  Sinani".

 

DATË   13  MARS  2017

                                         

                                              

Ora  11°°                          Promovim i krijimtarisë  së  I. Sulkuqit dhe i krijimtarisë   

                                              poetike të poeteve femra. (ne sallën e Teatrit Skampa)

 

                                             

 

Ora 12°°- 24°°               Koncert i Madh Festiv në Sheshin "Gensher"

 

Ora  22°°               -  Përshëndetja e Kryetarit të Bashkisë,

                                        z. Qazim Sejdini !

 

                     -   Menjëherë pas përshëndetjes fillon spektakli i  

                        fishekzjarreve.

 

DATË 14 MARS 2017

 

Ora 09°°                  Fillon cirkuidi i çiklizmit. Me të mbaruar ai, vendosen dhe

                                  fillojnë  demonstrimet e tyre ekipet e Klubit Shumësportësh, 

                                  përgjatë bulevardit " Aqif Pasha".

 

Ora 09.30- 10.30  - Parakalimi i Karnavaleve të shkollave 9-vjeçare e, njëkohësisht, nis

                                dhe demonstrimi i veprimtarive të shumëllojta sportive.

 

                             Demonstrim i veprimtarive sportive përgjatë shëtitores, nga

                              "Sheshi Gensher" e deri te "Elbasan Arena", sipas vendeve të

                               paracaktuara. (Demonstrimet sportive: Karate, taikondo me

                               elemente cirku, peshëngritje, etj. Para Teatrit "Skampa": Ansambli

                               privat i valleve nga Tirana i Rexhina Cukos.  )

  

Ora 10.30-12.00     

                               Koncerti i  Datës 14 Mars (Në Sheshin "Gensher")

                          

Pas ores 12.00 qytetaret e Elbasanit festojne individualisht e familjarisht .

 

Gëzuar për mot e jetë Ditën e Verës, 14 Marsin, Festën më të lashtë shqiptare, rrënjët e së cilës, më mire se kudo, janë të ruajtura në ELBASAN!!!

Eventet

<mars 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728123
45678910
111213
14
e enjte, mars 14, 2019
151617
18192021
22
e premte, mars 22, 2019
2324
25262728293031
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ