Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Hiqen reklamat e vendosura pa leje.

Kategorite

Filtro:

Hiqen reklamat e vendosura pa leje.

Bashkia e Elbasanit ka nisur një aksion për pastrimin e hapësirave publike nga vendosja vend e pa vend e reklamave nga biznese të ndryshme.

Aksioni përveç disiplinimit të këtij shërbimi ka qëllim kryesor mbrojtjen e pemëve nga shpimet e herë pas hershme të cilat i dëmtojnë ato.

Ndërhyrja për heqjen e të gjitha reklamave të vendosura pa leje synon gjithashtu t'i jepet fund konkurencës së pandershme ku disa biznese paguajnë e disa të tjera jo.

Bashkia Elbasan kërkon mirëkuptimin e bizneseve dhe bashkëpunimin e tyre. Çdo reklamë apo biznes nuk do të lejohet në asnjë cep të qytetit pa lejen përkatëse. Në rast të kundërt, ndaj çdo shkeljeje do të merren masa administrative. 

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
2627282930311
2345678

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ