Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Hiqen reklamat e vendosura pa leje.

Kategorite

Filtro:

Hiqen reklamat e vendosura pa leje.

Bashkia e Elbasanit ka nisur një aksion për pastrimin e hapësirave publike nga vendosja vend e pa vend e reklamave nga biznese të ndryshme.

Aksioni përveç disiplinimit të këtij shërbimi ka qëllim kryesor mbrojtjen e pemëve nga shpimet e herë pas hershme të cilat i dëmtojnë ato.

Ndërhyrja për heqjen e të gjitha reklamave të vendosura pa leje synon gjithashtu t'i jepet fund konkurencës së pandershme ku disa biznese paguajnë e disa të tjera jo.

Bashkia Elbasan kërkon mirëkuptimin e bizneseve dhe bashkëpunimin e tyre. Çdo reklamë apo biznes nuk do të lejohet në asnjë cep të qytetit pa lejen përkatëse. Në rast të kundërt, ndaj çdo shkeljeje do të merren masa administrative. 

Eventet

<dhjetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
27
28
e martë, nëntor 28, 2017
29
e mërkurë, nëntor 29, 2017
30123
45678910
11121314151617
18192021222324
25
e hënë, dhjetor 25, 2017
2627282930
31
e diel, dhjetor 31, 2017
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ