Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Traviata “ngre në këmbë” artëdashësit elbasanas.

Kategorite

Filtro:

Traviata “ngre në këmbë” artëdashësit elbasanas.

​Teatri i Operas dhe Baletit rikthehet në Elbasan pas 40 vitesh, me operan "La Traviata" duke e mbushur si asnjëherë më parë sallën e teatrit "Skampa" nga artëdashësit elbasanas. 

Opera " La Traviata" erdhi si një bashkëpunim midis Qëndrës së Artit dhe Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, në kujdesin e Kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, në kuadër të festës pagane të "Ditës së Verës" që prej shekujsh është festuar në qytetin e Elbasanit.

Nënkryetari i Bashkisë Klevis Xhoxhi u shpreh se "duke qenë se Elbasani është një qytet artëdashës, kërkesat për të marrë pjesë në këtë event kënë qenë të mëdha dhe në fakt të papërballueshme për kapacitetin e teatrit.

"Traviata" shënoi edhe momentin më të bukur të festimeve për "Ditën e Verës". 

Eventet

<maj 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1
e hënë, maj 1, 2017
234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ