Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Nis rikonstruksioni i Urës së Shkumbinit

Kategorite

Filtro:

Nis rikonstruksioni i Urës së Shkumbinit

​Ura mbi lumin Shkumbin, në Jug të qytetit të Elbasanit, do t'i nënshtrohet një rikonstruksioni të pjesshëm për shkak të amortizimit në disa pjesë dhe të dëmtimit të qëllimshëm në disa pjesë të tjera të saj, sidomos të parmakëve.

Prej dy ditësh ka nisur e cila do të çojë në përmirësimin e kushteve të urën dhe kalimit të sigurtë të kalimtarëve dhe mjeteve.

Inxhinieri i zbatimit të këtij projekti shpjegon se e gjithë puna konsiston në riveshjen me sistem të ri asfalti, rregullimin e trotuareve për këmbësorët, si dhe sistemin e ndriçmit në dy anët e urës me parmakë sigurie. Bashkia e Elbasanit kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për këtë rëndim të trafikut duke garantuar se punimet do të vazhdojnë me intensitet dhe do të përfundojnë brenda 20 ditëve.

Rikonstruksioni në fjalë mbetet pjesë e projekteve të Bashkisë së Elbasanit për ndryshimin tërësor të infrastrukturës rrugore në qytet.

Eventet

<mars 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627281234
567891011
1213
14
e mërkurë, mars 14, 2018
15161718
192021
22
e enjte, mars 22, 2018
232425
2627282930311
2345678

Se shpejti

Postimet me te fundit


Buletini Informativ