Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Qyteti > Lëvizja Demografike

Lëvizja Demografike

Vendosja dhe shpërngulja e popullsisë, Janar 2011

Të dhënat për popullsinë për muajin Janar 2011


Evidencë e ndryshimit të popullsisë në 5 vite 2012-2016 në Bashkinë Elbasan

 ​Numri i popullsise  ​ ​
​ ​ ​ ​
2012​2013201420152016
1Elbasan 125.419125.790126.789127.420128.051
2Bradashesh dhe Gracen 15.15215.38315.44915.54015.631
3Labinot Fushë6.4796.5626.6436.6816.719
4Labinot-Mal 5.6705.6945.6945.6915.721
5Shushice 10.85610.95111.06911.11611.163
6Tregan 4.4394.4474.5084.5554.602
7Gjinar dhe Zavaline 6.8976.8806.8556.8587.007
8Gjergjan 7.7367.7987.8517.8817.911
9Paper 8.9909.0669.1709.2119.252
10Shirgjan 10.11710.12710.31110.40810.505
11Funar3.1053.1093.0963.0713.096
12Bashkia Elbasan 204.860205.807207.435208.480209.658


Eventet

<janar 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
31
e hënë, dhjetor 31, 2018
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ