Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Sherbimet > Qytetaret > Si të paguash taksat dhe tarifat

Si të paguash taksat dhe tarifat

Banorët e qytetit të Elbasanit duhet të paguajnë tarifat e mëposhtëme konform ligjeve te Pushtetit Lokal 

Tarifa e Pastrimit:        1000 Lekë;

Tarifa e Gjelbërimit:     200 Lekë;

Tarifa e Ndriçimit:        400 Lekë;


Taksa për Ndërtesa Banimi:    

Ndërtuar para vitit 1993: 10 Lekë/m2;

Ndërtuar mbas vitit 1993: 12 Lekë/m2.

Taksat e mësipërme paguhen pranë Arkës së Rajonit përkatës, që ndodhet në të njëjtën godinë si dhe Rajoni, dhe është e hapur prej ditës së Hënë deri të Premten,  prej orës 08:00-16:00. Ju lutemi të keni me vete librezën e taksave si dhe një dokument identifikimi.


Taksa apo tarifa të tjera që i paguhen Bashkisë Elbasan përfshijnë:

Taksa për Rregjistrimin e Përvitshëm të Automjeteve

Taksa e Ndikimit në Infrastrukturë

Taksa për Kalimin e të Drejtës së Pronësisë

Taksa e Tabelës

Taksa e Fjetjes në Hotel

Taksa e Zënies së Hapësirës Publike

Për më shumë informacione mbi taksat dhe tarifat e tjera, lu lutemi kontaktoni prane Zyres se Informacionit, Bashkia Elbasan

Eventet

<tetor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Se shpejti


Buletini Informativ