Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

“DITA E VERËS” 2024: MAKINAT KLASIKE RETRO RIKTHEHEN NË ELBASAN

Sheshi para kalasë së qytetit të Elbasanit, është mbushur plot këtë mëngjes të diele, dhe jo vetëm se është e dielë, por se është edhe ditë festash.

Ka një javë që qyteti i Elbasanit feston, ardhjen e Ditës së Verës.

Ndaj dhe këtë të dielë, Retro & Muzikë Jazz ka mbërritur në Elbasan, ku sheshi “Gensher” është kthyer në një pistë me makina luksi, që ka mahnitur mbarë qytetarët elbasanas, kurioz për të parë nga afër këtë manifestim mjetesh.  

Nuk është hera e parë që ekspozita e makinave klasike “RETRO” e shoqëruar me muzikë jazz vjen në Elbasan, ku bashkë me qytetarët këtë ditë e ka shijuar edhe kryetari i bashkisë z. Gledian Llatja.