Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Ambasadori i Anglise

Kryetari i bashkise se Elbasanit siguron bashkëpunimin me disa bashki te Anglise. Jep lajmin ambasadori britanik ne viziten e tij ne Elbasan. Bashkinë e Elbasanit e ka vizituar ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, SH.T.Z. Alastair King-Smith, i cili është pritur nga kryetari Z. Gledian Llatja. Kreu i Bashkisë pohoi se ” në fokus të bisedimeve me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar ishte  ngritja e urave të bashkëpunimit mes institucioneve lokale në Britani dhe mundësitë për hartimin e projekteve të përbashkëta duke u konkretizuar në politika në dobi të qytetarëve tanë”.  Gjithashtu kryebashkiaku Llatja gjatë takimit i ka prezantuar Ambasadorit edhe vlerat e vyera që ka bashkia që ai drejton, kryesisht në fushën e turizmit por edhe trashëgimisë kulturore. Nga ana e tij, ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar vlerësoi sigurinë që i ofroi kryebashkiaku Llatja për bashkëpunimin  me disa bashki të Anglisë, me qëllim shkëmbimin e eksperiencave në fusha të ndryshme.